skip to content

Sünnet Annesi Abiye Elbisesi Nasıl Olmalı?

Jul 7, 2024

Yaşamın en değerli anları  sizin ve sevdiklerinizin özel günleri olur. Bu özel günlerden biri de sünnet düğünüdür. Sünnet düğünü aileler için unutulmaz ve önemli bir gündür. Siz de sünnet annesi veya babası iseniz bu günde en şık halinizle unutulmayacak anılara ortak olmak isteyebilirsiniz. Sünnet annesi abiye seçimini doğru bir şekilde yaparak en şık halinizi ortaya koymak sizin elinizde. 


Sünnet çocuğu kadar dikkat çekici görünmek bu kalabalık törende anneler için son derece önemlidir.Bu nedenle kendi düğününüzde olduğu kadar heyecanlı ve kararsız olabilirsiniz. Bir kez gerçekleşecek ve yıllar boyu unutulmayacak günde  sünnet annesi abiyelerini incelemeniz mümkündür.. Arasından size hitap edeni bulabilmenize yardımcı olabilecek önerilerimiz var. Siz de en şık sünnet annesi kıyafetleri arasından seçim yaparken ipuçlarından ve 2024 trendlerinden haberdar olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Sünnet Annesi Abiyesi Ne Renk Olmalıdır?

Sünnet annesi iseniz, birçok detayı göz önünde bulundurarak bu mutlu günde kusursuz görünmek için abiye araştırması yapıyor olabilirsiniz. Birbirinden şık ve göz alıcı model arasından sünnet abiyesi seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detay sünnet abiyesinin rengidir. 


Sünnet annesi abiyesi için öne çıkan renk genellikle beyazdır. Sünnet annesi abiyeleri beyaz renge sahip olan modeller, saflığı ve zarafeti yansıtmasıyla sıklıkla tercih edilir. Tesettür sünnet annesi beyaz abiye modelleri düğünde giyilen beyaz gelinliğin hasretini çekenler için harika bir tercihtir. 


Sünnet annesi abiye renklerinde ön plana çıkan bir diğer renk ise mavi ve tonlarıdır. Mavi genellikle erkek çocukla özdeşleşmiş bir renk olmasının yanı sıra sünnet konseptine de son derece uyum sağlar. Büyümekte olan oğlunuzla renk uyumu yakalamak istiyorsanız mavi ve tonlarına bir şans verebilirsiniz.


Pastel tonlar, sünnet annesi abiyelerinin en sık tercih edilenlerindendir. Bunlara pudra pembesi, limon sarısı, bebek mavisi ve somon gibi renkler örnek olarak verilebilir. Gecenin en ihtişamlı kişisi olmaya aday annelerin pastel tonlar ile şık görünmemesi neredeyse imkansız. 

 

 

Geleneksel olarak yumuşak tonlar tercih edilse de son yıllarda daha koyu ve görkemli renklerin moda olduğu söylenebilir. Zümrüt yeşili, bordo veya lacivert bu heyecanlı renklerin arasında yer alır. Özellikle gece yapılan düğünlerde veya büyük sünnet organizasyonlarında koyu renkler son derece modern bir duruş katar. 


Sünnet Annesi 2024 Abiye Modelleri 

Sünnet annesi yıllar boyu akıllardan çıkmayacak sünnet düğünü planını yaparken her ayrıntıyı göz önünde bulundurur. Bu ayrıntılardan biri de abiye elbisedir. Abiye seçimi yaparken trend modellere göz atmak, her zaman modern olmanızı sağlar. 


Modern sünnet annesi kıyafetleri 2024 yılında, diğer yıllarda da olduğu gibi ilk olarak dantel detaylı modellerdir. Hemen hemen her yaşa hitap eden dantel ve güpür gibi işlemeler, feminen bir duruş sergilemenin en zarif yoludur. Dantel detayını abiyelerde farklı şekillerde kullanarak tarz sahibi görünüme ulaşabilirsiniz. Örneğin dantelin sadece yakada olduğu modellerle klas görünürken, dantelin sadece kolun yarısında olduğu modellerle gizemli bir havaya katabilirsiniz.

 

Annelerin vazgeçilmezi çiçek motifi, sünnet annesi abiye modelleri denildiğinde ilk akla gelenlerden birisidir. Çiçek motifli abiyeler duygusal ve önemli olan bu özel günde size yumuşak bir hava katar. Abiyenin özellikle etek kısmında ufak çiçek işlemeleri, 2024 yılında trendlerde olmaya adaydır. Zarif bir sünnet annesi olmak istiyorsanız çiçek işlemeli abiyelere göz atabilirsiniz.


Sünnet annesi abiye tesettür modelleri arasında göze çarpan trend modeller genellikle A kesim modeller olur. Bel kısmından etek kısmına doğru genişleyen bu model her vücut tipine uygun olması ile rahatlıkla tercih edilebilir. Kapalı sünnet annesi kıyafetleri arıyorsanız özellikle saten ve drapenin bir araya geldiği modellere göz gezdirmeyi düşünebilirsiniz. 

Sünnet Annesi Abiye Elbise Seçiminde İpuçları

Sünnet düğünü üzerinden yıllar geçip geriye dönüp bakıldığında kendinizi en şık halinizle görmek istersiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aslında son derece basit. Yazımızın devamında sizlere sünnet düğününün baştacı olan sünnet annesine abiyeler ile ilgili birkaç ipucundan bahsettik. Sünnet annesi için abiye seçiminde verilen ipuçları doğrultusunda siz de o harika abiyeye bir an önce sahip olabilirsiniz. 


Sünnet anneleri gün boyu ayakta kalarak yoğun bir temponun içerisine dahil olurlar. Bu tempoda şık görünmek ve rahat etmek için doğru abiye kumaşı ve modeli seçmek gerekir. Kumaş için öncelikle mevsim koşullarının göz önüne alınması gerekir. Örneğin kış mevsimlerinde kadife veya saten daha kalın ve üşütmeyen kumaşlar, yaz mevsiminde şifon ve ipek gibi nefes alabilen kumaşlar tercih edilmesi gerekir. 

 

Elbise seçiminde bir diğer ipucu ise abiyenin vücut tipine uygun olması. Örneğin armut vücut tipine sahipseniz A kesim elbiseleri, elma vücut tipine sahipseniz empire kesim elbiselere bakabilirsiniz. Bu sayede vücut hatlarınız daha dengeli görünerek elegan bir tarz yakalamak mümkün hale gelir. Burada en önemli nokta seçtiğiniz abiye elbise kesiminin hareketinizi kısıtlamaması olur. 


Elbise seçerken aynı zamanda dekolte gibi detaylara dikkat etmek daha zarif görünmenizi sağlar. Aşırıya kaçmadan dekolte kullanabilir, sünnet annesi duruşunuzu sergileyebilirsiniz. Sünnet annesi tesettür abiye modelleri seçerken ise dümdüz modeller yerine ufak desen ve süslemelere yer vererek daha gösterişli bir görünüme ulaşabilirsiniz. 

Siz de hayalinizdeki elbiseyi bulmak için araştırmalara başladıysanız ilk durak olarak Cengiz Aktürk’ün düğün elbiselerine göz atabilirsiniz. Birbirinden güzel düğün elbiseleri arasından size hitap edeni seçerek hayran bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Leave a comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.