skip to content

Anneler Hangi Abiye Modelini Tercih Etmeli? Anneler için Şık Abiye Önerileri!

19 Nis 2023

Özel günler herkes gibi anneler için de oldukça önemlidir. Doğru elbiseyi bulmak ve şık olmak bir anne olarak, özel bir gün için mükemmel gece elbisesini bulmak göz korkutucu olabilir. Doğru model, renk, kumaş ve aksesuarlar bir araya geldiğinde, annelerin özel günlerinde harika görünmelerine yardımcı olabilir. Abiye söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz stil var. Ancak bir anne olarak özel bir gün için elbise seçerken bazı faktörleri göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Örneğin, yaşınıza uygun, rahat ve gösterişli bir elbise seçmek isteyebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz elbisenin katılacağınız etkinliğe uygun olduğundan da emin olmak istersiniz. Bu yazımızda annelerin hangi abiye elbise modellerini tercih etmesi gerektiğine dair ipuçları verecek ve kendinizi en iyi şekilde hissetmenizi ve görünmenizi sağlayacak şık abiye elbise seçeneklerini önereceğiz.

Anneler için En Güzel Abiye Elbise Modelleri?

Anneler için doğru abiye elbise modeli vücut tiplerine uygun olmalıdır. Farklı vücut tiplerine farklı abiye modelleri yakışabilir. Bu nedenle annelerin vücut tiplerine göre doğru abiye modeli seçmeleri önemlidir. Belirli abiye elbise modellerine geçmeden önce, bir anne olarak abiye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlardan bahsedelim:

 1. Konfor

Bir abiye elbise seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri rahatlıktır. Kısıtlanmış veya rahatsız hissetmeden birkaç saat giyebileceğiniz bir elbise seçmek isteyeceksiniz. Pamuk, ipek veya şifon gibi nefes alabilen kumaşlardan yapılmış elbiseler arayın.

 1. Yaşa Uygunluk

Bir anne olarak yaşınıza uygun bir elbise seçmek isteyeceksiniz. Bu, çok kısa veya çok açık olmayan elbiseleri tercih etmek anlamına gelir. Diz boyu ya da diz altına kadar uzanan elbiseler zarif ve sofistike görünmek isteyen anneler için idealdir.

 1. Vücut Tipi

Bir gece elbisesi seçerken vücut tipinizi göz önünde bulundurmak önemlidir. Bazı elbiseler, belirli vücut tipleri için diğerlerinden daha gurur vericidir. Örneğin, A-kesim elbiseler armut vücutlu kadınlar için harikayken, anvelop elbiseler kum saati figürlerinde harika durur.

 1. Katılım Sağladığınız Etkinlik

Katılacağınız etkinlik, seçmeniz gereken elbise türünü de belirleyecektir. Örneğin, resmi bir etkinlik için yere kadar uzanan bir elbise gerekebilirken, yarı resmi bir etkinlik için yalnızca diz boyu bir elbise gerekebilir.

Tüm bu faktörleri değerlendirerek bir tercihte bulunmanız oldukça önemli. Peki ya gelin anneleri ya da damat anneleri hangi model abiye elbise tercih etmeli? Tesettürlü anne abiyeleri nasıl olmalı? Genç anneler abiye elbise seçimlerinde tercihlerini hangi modelden kullanmalı gelin hep birlikte daha yakından öğrenelim.

Gelin Annesi Hangi Model Abiye Elbise Tercih Etmelidir? Gelin Annesine Şık Abiye Elbise Önerileri!

Gelin annesi olarak kızınızın özel gününde zarif ve şık görünmek esastır. Mükemmel gece elbisesini seçmek, piyasada mevcut olan çok sayıda seçenek göz önüne alındığında zorlu bir görevdir. Burada önemli olan, vücut tipinizi tamamlayan, en iyi özelliklerinizi vurgulayan ve kişisel tarzınızı yansıtan bir elbise seçmektir.

İşte gelinin annesi olarak onlarca stilin arasından seçim yapacağınız abiye elbise önerileri:

 1. Mevsime göre siyah, bordo, mavi ya da yazın gerçekleşen bir mevsimse ve vücut tipinize göre daha açık renkli abiye elbiseler tercih edebilirsiniz.
 2. Boyunuzun uzunluğuna göre uzun abiye elbise ve midi boy abiye elbiseler yine gelin anneleri tarafından fazlasıyla tercih edilen abiye çeşitleridir.
 3. Gelin anneleri çocuklarının en güzel gününde oldukça şık görünmek isterler. Bu noktada abiye elbisede kumaş tercihinde daha çok ipek, saten,şifon, kadife ya da işlemeli abiyeler arasından kullanabilirler.

Damat Annesi Hangi Model Abiye Elbise Tercih Etmelidir? Damat Annesine Şık Abiye Elbise Önerileri!

Damadın annesi için şık bir gece elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İşte bazı öneriler:

Tarz: Elbisenin tarzı, annenin vücut tipini ve kişisel tarzını tamamlamalıdır. Klasik bir A-kesim veya düz uzun elbise güvenli bir seçim olabilirken, dar kesim veya kısa abiye elbiseler annelerimiz için daha az tercih edilebilir abiye elbise modelleridir.

Renk: Damadın annesi ya da gelinin kayınvalidesi abiye elbisede renk seçimi yaparken genellikle geline mahsus olduğu için beyaz giymekten kaçınmalıdır. Bunun yerine mücevher tonları, metalikler, lacivert veya siyah gibi zengin, koyu tonları tercih edebilir.

Kumaş: Annelerimiz çin ipek, saten veya dantel gibi hem rahat hem de zarif olan yüksek kaliteli bir kumaş tercihi yapılmalıdır.

Uzunluk: Damadın annesi duruma uygun bir elbise seçmelidir. Yere kadar uzanan bir elbise tipik olarak en resmi seçenekken, diz boyu veya diz boyu bir elbise daha gündelik olabilir.

Genel olarak, en önemli şey, damadın annesi yani kayınvalidenizin elbisenin içinde kendini rahat ve kendinden emin hissetmesidir. Kendisini tamamlayan bir stil, tenine yakışan bir renk ve biraz ihtişam katan aksesuarlar seçerek oğlunuzun özel gününde en iyi şekilde görünebilir ve hissedebilirsiniz.

Genç Anneler Hangi Model Abiye Elbiseyi Tercih Etmelidir? Genç Anneler Abiye Elbise Önerileri!

Genç annelerin kişisel tarzlarına, vücut tiplerine ve bulundukları duruma göre seçebilecekleri pek çok farklı model ve modelde abiye modelleri bulunmaktadır. İşte bazı öneriler:

 1. A kesim abiye elbiseler
 2. Uzun abiye elbiseler
 3. İşlemeli abiye elbiseler
 4. Midi abiye elbiseler
 5. Yırtmaçlı abiye elbiseler
 6. Tulum abiyeler genç anneler için uygun abiye modelleri arasında yer almaktadır.

Tesettürlü Anneler için Şık Abiye Elbise Önerileri

Daha mütevazı bir görünüm tercih eden anneler için seçenekler oldukça fazla. Uzun kollu, yüksek yakalı, dökümlü etekli bir elbise güzel bir seçim olabilir. Ekstra zarafet katmak için ipek veya şifon gibi lüks kumaşlardan yapılmış elbiseler arayın. Alternatif olarak dantel kaplamalı bir elbise, zamansız ve klasik bir görünüm yaratabilir.

Tesettürlü gelin annesi elbisesi için bir diğer seçenek de kaftan tarzı elbisedir. Bu elbiseler tipik olarak uzun kollu ve yüksek yakalı bol kesimli ve dökümlüdür. İpek, şifon ve pamuk gibi çeşitli kumaşlardan yapılabilirler.

Annelerimizin özel gecelerde şık ve zarif olması adına hazırladığımız anneler hangi model abiyeyi seçmeli? Anneler için şık abiye modelleri blog yazımızın sonuna geldik. Yazımızda genç anneleri, gelin annelerini ve kayınvalideler için abiye elbise ayrıyeten anneler için tesettür abiye modellerinden öneriler sunduk. CENGIZ AKTURK olarak, herkesin zevk ve vücut oranlarına göre son modaya uygun özel tasarım abiye elbise satışı gerçekleştirmeliyiz. Zevkinize uygun şık ve zarif , annelerimize özel abiye elbise modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.