Kısa Boylu Kadınlar Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

14 Ara 2022
Abiyeler, kadınların özel günlerde vazgeçemediği unsurlardır. Küçük yaştan itibaren kadınlar tarafından tercih edilen abiyeler; mezuniyet baloları, nikah törenleri ve özel davetler gibi çeşitli alanlarda çeşitli şekillerde kullanılabilir. Peki, her yaştan kadınlar tarafından tercih edilen abiyeler, her kadın tarzına uyum sağlayabilir mi? Abiye sektörünün bir parçası olduğumuz günden bu yana en sık duyduğumuz sorulardan biri “Kısa boyluyum, abiye giyebilir miyim?” ve “Kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli?” gibi sorular oldu. İçeriğin devamında minyon kadınlar için bu sorunun cevabını bulacak; boyunun kısa olduğunu düşünen kadınlara abiye konusunda öneriler sunacağız!

Abiyeler, kadınların özel günlerde vazgeçemediği unsurlardır. Küçük yaştan itibaren kadınlar tarafından tercih edilen abiyeler; mezuniyet baloları, nikah törenleri ve özel davetler gibi çeşitli alanlarda çeşitli şekillerde kullanılabilir. Peki, her yaştan kadınlar tarafından tercih edilen abiyeler, her kadın tarzına uyum sağlayabilir mi? Abiye sektörünün bir parçası olduğumuz günden bu yana en sık duyduğumuz sorulardan biri “Kısa boyluyum, abiye giyebilir miyim?” ve “Kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli?” gibi sorular oldu. İçeriğin devamında minyon kadınlar için bu sorunun cevabını bulacak; boyunun kısa olduğunu düşünen kadınlara abiye konusunda öneriler sunacağız!

Kısa Boylu Kadınlar Abiye Giyebilir mi?

Şıklığın ve özenin simgesi olan abiye, çeşitli uzunluklarda ve modellerde üretilmektedir. Özel günlerinde gösterişli ve ihtişamlı görünmek isteyen her kadın, kendi proporsiyonuna uygun bir seçim yaparak, abiye tercihinde bulunabilir. Kısa boylu kadınların abiye seçimlerinde dikkat etmesi gereken temel özellik, dekolte uyumu ve etek boyudur. Dekolte bölümünün derinliği ve bulunduğu alan kadının çizgi ve hatlarını öne çıkaracağından, kişiyi olduğundan daha uzun ve heybetli gösterebilir. Aynı durum etek boyu ve modeli için de geçerlidir. Etek modeli ve boyu, bacak ve gövde orantısını dengeleyerek, kişiye olduğundan daha uzun bir görünüm kazandırabilir.

Kısa Boylu Kadınlar için Abiye Elbise İpuçları!

1. Siluet Oluşturun

Silüet, ilk bakışta karşıdaki kişinin hafızasına kazınan ilk izlenimdir. Mimariden örnek verecek olursak; Eyfel Kulesi, Piramitler vb. mimari yapıların aklımızda kalan temel özelliği silüeti ve formudur. Modada da, özellikle minyon kişiler için tasarlanan kıyafetlerde silüetin önemi oldukça büyüktür. Peki silüet, kısa boylu / minyon kadınların kıyafet seçimleri için neden önemlidir?

  • Kıyafetin boyuna bağlı olarak, kişinin boyu daha uzun görünebileceğinden; abiyenin silüeti oldukça önemlidir.
  • Uzun silüetli elbiseler, vücudu daha uzun ve zarif bir formda gösterebilir.
  • Elbise silüetinin karışık olmaması, kıyafetin gösterişinin altında bastırılmayı önler.
  • Sade silüete sahip, sert kumaştan ve ağır taşlardan oluşmayan abiyeler, kişiyi daha yalın ve zarif bir yapıda gösterir.

Kısa boylu kadınların tercih edebileceği abiye modelleri;

  • Balık model abiye
  • A harfi abiye
  • Bel oturtmalı abiyeler
  • Prenses model abiyeler

şeklinde sıralanabilir.

2. Uzun Tutulan Boyun Çizgisi

Minyon yapılı kadınlar, abiye seçimlerinde V yaka ve kalp yaka tercih edebilirler. Bu yaka tipine sahip abiyeler, yüz çevresinde bol alan yaratacağından, yüzünüzü kesim odaklı daha uzun gösterebilir ve bu durum sizin daha zarif ve uzun yapıda görünmenizi sağlayabilir. Kalp ve V yakalı abiye modelleri, aynı zamanda boynu da çok daha uzun gösterir. bu sayede, omuz yakasının dışında kalan kısım, alt vücudunuz ile dengelenir ve uzun bir görüntü sağlar.

3. Takı Seçimi

Minyon kadınların abiye kombinlerinde, takı seçimleri onları aşağıya değil, yukarıya çeken tarzda olmalıdır. Bu takılar; saç aksesuarları, dikkat çekici küpe ve kolyeler gibi dikkati yüzünüze çeken takılar olabilir.

Minyon tipli kadınların, boyun mesafesi genellikle daha kısadır. Bu nedenle uzun uçlu bir kolye, boyun mesafesini uzatarak boyu daha uzun gösterebilir. Narin zincirler, kişiyi olduğundan daha kısa ve yetersiz akseuar ile minyon gösterebilir. Minyon tipli kadınlar aynı zamanda, köprücük kemiğinin üzerine oturan ve boynunu kapatacak kolyelerden kaçınmalıdır.

4. Ayakkabı Seçimi

Herkes tarafından bilindiği üzere, topuklu ayakkabı sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterir. Abiye ile kombinlediğiniz yüksek formda bir topuklu ayakkabı, vücudunuzun elbiseyi kaldırmasına ve formunun vücudunuza sağlamasına yardımcı olur. Bununla birlikte, abiye altına giymek için ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar;

  • Ten renginize yakın bir ayakkabı seçimi yapmanız, baca uzuntunuz gibi duracağından sizi daha uzun gösterebilir.
  • Kısa boylu ve minyon tipli kadınlar için en doğru abiye ayakkabı seçimi, sivri burunlu ve kayışsız topuklu ayakkabılardır.

Sivri burunlu ayakkabılar, kısa boylu kadınlara en çok yakışanlardır, Yuvarlak burun veya kare burun ile karşılaştırıldığında sadece yarım inç fark olabilir, ancak bu küçük değişiklik, bacaklarınızın nasıl görüneceği konusunda büyük bir fark yaratır.

5. Kısa Boylu Kadınlar Uzun mu Yoksa Kısa Abiye mi Seçmeli?

Kısa Boylu Kadınlar, önceki maddelere dikkat ederek uzun veya kısa elbise tercihinde bulunabilirler ancak midi boy abiye elbiseler, bu tarza sahip kadınlar için uygun bir seçenek olmayacaktır. Bunun yanında, abiyenin kumaşının saten veya dantel olması, kişiyi olduğundan daha resmi ve zarif göstereceğinden, uzun bir form yaratacaktır.

6. Dikey Çizginizi Oluşturma

Bilinenin aksine, uzun abiyeler kadınları daha kısa göstermezler. Uzun ve dikey çizgili kıyafetler, uzatılmış bir gövde yanılsaması yarattığından, tıpkı V yakanın boyun formunu uzun göstermesi gibi boyunuzu uzun gösterebilir. Alternatif olarak, uzun ve dikey bir çizgi yanılsaması oluşturmak için uzun bir abiyenin üzerine, vücuda oturan bir üst giyerek beli kıvrımlı şekilde de kullanılabilir.

7. Renkleri Doğru Kullanın

Düz renkte abiyeler tercih ederek, uzun ve heybetli bir görünüm elde edilebilir. İster gösterişli, ister sade model bir abiye giyiliyor olsun, düz renkler her zaman boy illüzyonu yaratır. Benzer tonlarda eklere sahip bir abiye elbise, kontrast renkli ekleme panelleri ile hem şık hem de çok tarz bir görünüm edilmesine olanak tanır. Bunun yanında, daha uzun ve dikey dikişlere sahip abiyeler de vücut formunu uzun göstermeye yardımcı olur. Karışık dokuda ve narin bir kumaş tercih ediliyorsa, mutlaka aynı renge sahip bir aksesuar ile kombininizi tamamlayın. Küçük baskılı desenli elbiseleri tercih edin ve bunaltıcı görünebilecek veya sizi gösterişsiz gösterebilecek büyük desenlerden kaçının.

8. Vamp Kullanabilirsiniz

Uyluk hizasında ve yırtmaçlı bir elbise kullanımında, ayakkabıların dekolte vamp şeklinde kullanılması kişiyi olduğundan daha ince ve uzun gösterir. Bu ayakkabı silüeti, parmak uçları hariç ayaklarınızı kesmez ve boyunuza eklenmesini sağlar. Vamp stili, bacak boyunu uzatmak ve boy yanılsaması yaratmak için en iyi yöntemlerden biridir.

CENGIZ AKTURK abiye fiyatları

Kısa Boylu Kadınlar için Abiye Elbise Nereden Satın Alınmalı?

Özel günlerinizde şıklığınız kadar, üzerinizde taşıdığınız parçanın kalitesi de oldukça önemlidir. Abiye satın alacağınız markanın kullandığı malzeme türü, sağlık ve rahatlık açısından büyük önem taşıdığından, abiye alışverişi öncesi detaylı bir araştırma yapmanız önemli bir aşamadır.

CENGIZ AKTURK abiye modelleri ile ister hazır elbise modellerinden, vücudunuza uygun olanı seçebilir; isterseniz de size ve vücut formunuza uygun yeni bir abiye elbise tasarlanmasını isteyebilirsiniz. Yazımızdan aldığınız ışık ve ipuçları ile zevkinize ve formunuza uygun abiye seçimini yapmak için abiye elbise modellerini sayfamızdan inceleyebilir, dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Yorum bırakın