skip to content

Tesettür Abiye Kombini Nasıl Yapılır?

18 Şub 2024

Tesettürlü kadınlar için özel günler hem tarzlarını yansıtmak hem bu günlerin tadını çıkarmak için önemli bir fırsat. Şıklığı ve rahatlığı bir araya getirmenin yanında tarzınızı yansıtmanın da önemli bir aracı olan tesettür abiye modellerini kombinlerken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bunun sebebi her bir abiye tasarımının öne çıkarılacak detaylarının olması ve tarzınızı yansıtmak için bu tarz konulara dikkat etmeniz gerektiği. 

Renk seçiminden kesim ve detaylara, aksesuar tercihinden ayakkabı, eşarp ve çanta tercihine kadar pek çok unsur önem taşır. Özellikle genç kadın tesettür kombinlerinde şıklığınızı ve gençliğinizi ortaya çıkarmanın ipuçları bulunur. Sizler için tesettür abiye kombinleri yaparken dikkat edilmesi gereken önemli unsurları bir araya getirdik.

Tesettür Abiye Kombin Önerileri

Tesettür giyimde şıklık ve zarafet yakalayabilmenin yolu bazı detaylara dikkat etmekten geçer. Özel günlerde şık ve zarif görünmek istemeniz oldukça normal. Tarzınızı yansıtacak ve şık bir stil oluşturmanıza yardımcı olacak önemli detaylar yer alır. Abiye kombinleri; tesettür şıklığı ve zarafeti elde etmenin önemli bir noktası olarak, abiyenin doğru renk seçimine odaklanır. Her elbisede olduğu gibi abiye elbiselerde de renk seçimi oldukça önemli. Gideceğiniz mekana ve mevsime göre uygun bir renk seçerek şıklığınızı yansıtmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında koyu renklerde abiyeler tercih edebilirken yaz mevsiminde daha açık ve canlı tonlara yönelebilirsiniz. Aynı şekilde yine kış aylarında dokulu ve tok kumaşlara yönelebilirken yaz aylarında daha rahat ve hafif tasarımları tercih etmeniz gerekir. Tesettür abiye modellerinde de farklı kesimlere yönelebilirsiniz. Örneğin; A kesim, balık, dökümlü model ya da prenses kesim abiyeler seçenekler arasında yer alır. Vücut tipinize, tarzınıza ve katılacağınız etkinliğe göre en uygununu seçebilirsiniz. 

Abiyenizi tamamlamanın en önemli anahtarı ise aksesuar tercihinden geçer. Bileklik, yüzük ve kolye ile tarzınızı tamamlarken abiyenizin detaylarını da önemsemeniz gerekir. Eğer taşlı bir elbise tercih ettiyseniz bu doğrultuda aksesuar seçimi yapmanız önem taşır. Tesettür abiyelerin kombinlemesinde kilit nokta ise eşarp seçiminiz. Abiyenizin rengine uygun eşarp tercihi yapmanız önemli. Örneğin; siyah bir abiye seçtiyseniz modern bir duruş yakalamak için mercan tonları ve mavi rengi düşünebilirsiniz. Soft bir tarz için pastel tonları, klasik zarafet için beyazın büyüsüne yönelebilirsiniz. 

Tesettür Abiyelerinde Önemli İpuçları

Tesettür abiye seçimi yaparken yaşınızdan büyük görünme riskiniz bulunur. Bunu önleyebilmek ve yaşınıza uygun genç tesettür kombin yapabilmek için bazı detaylar önemli. Tarzınızı ve yaşınızı yansıtacak abiye kombinleri yaparken ilk olarak abiyenin tasarımına önem vermeniz gerekir. Taşlı, abartılı ve gösterişli abiyeler sizi yaşınızdan büyük gösterebilme riskini barındırır. Bunun yerine düz modeller tercih edebileceğiniz gibi daha soft bir şıklık yakalamanızı sağlayacak inci ya da dantel detayları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca modern kesimlere sahip abiyelere yönelebilirsiniz. Volan detaylı ya da A kesim tasarımlar genç tesettüre uygun olabilir. Bir diğer önemli nokta ise gençliğin enerjisi ve canlılığını yansıtacak renk seçeneği. Yumuşak pastel, canlı mint yeşili, soft mor ve pudra pembesi gibi tonları tercih edebilirsiniz.  

Kombininizi tamamlarken eşarp ve aksesuar seçiminiz önemli bir anahtar. Abiyenizle uygun şal rengi ve modeli seçmeniz gerekir. Genç tarza uygun daha sade bir eşarp modeli seçebilir ve renk kontrastı yakalayarak abiyenizle uyumu sağlayabilirsiniz. Takı tercihinizde de abartıya kaçmamaya özen göstererek küçük taşlı kolye, yüzük ya da bilezik tercih edebilirsiniz. Takı seçiminde inci detaylar da gençlik enerjinize uyum sağlayabilir. Genç tesettür abiye modelleri için Cengiz Aktürk’ü ziyaret edebilirsiniz. 

Yorum bırakın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.