skip to content

Yaz Aylarına Uygun Abiye Önerileri

25 Şub 2024

Yaz ayları geldiğinde gardıroplarınızı hafifletmeye ve renklendirmeye başlıyor olabilirsiniz. Yaz mevsimiyle beraber havaların ısınmasıyla düğün ya da mezuniyet gibi etkinlikler de başlar. Davetlere katılırken abiye kombinlerinizi mevsim şartlarına göre yapmak şıklığınıza şıklık katar. Aynı zamanda sıcak hava koşullarından da en az etkileneceğiniz şekilde abiye seçimi yaparak etkinlik boyunca rahatlığınızı koruyabilmeniz mümkün. 

Yazın tadını çıkarmak ve etkinliklerde en şık şekilde boy gösterebilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kumaş türü, renk tercihi, elbise modeli ve saç-makyaj konusuna kadar pek çok ipucu şıklığınızı taçlandıracak güce sahip. Yaz enerjisini gardırobunuza taşıyacak ve göz kamaştırıcı kombinler yapmanızı sağlayacak abiye fiyatları ve kombin ipuçları konusunda merak edilenleri derledik!

Yaz Aylarında Abiye Tercihi

Kış mevsiminin geride kalmasıyla beraber gardıroplarınızdaki kalın ve dokulu kıyafetleri kaldırmaya başlarsınız. Düğün, mezuniyet ve daha pek çok etkinlik döneminin başladığı yaz mevsimi için bu etkinliklerde şıklığınızı tamamlayacak abiyelere ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Yaz ayına uygun abiye seçimi yaparken sezonun trend parçalarına göz atarken bir yandan da etkinlik boyunca rahat etmenizi sağlayacak tasarımlara yönelmeniz önem taşır. 

Yazlık abiye seçimi yaparken ilk olarak kumaş türüne önem vermeniz gerekir. Kalın ve dokulu abiye tasarımları kış ayları için daha şık bir duruş sergilerken hafif ve nefes alabilir kumaşlar yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Şifon, ipek ve pamuk gibi rahat nefes alan kumaşları tercih ederek etkinlik boyunca rahat etmenizi sağlayabilirsiniz. 

Doğanın ve insanların canlandığı mevsim olan yazın rengi de canlı ve enerjik olmalı. Tercihe bağlı olsa da koyu renkler çoğunlukla kış aylarında tercih edilir. Canlı ve açık renkli elbiseler seçerek mevsime uyum sağlayabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarının enerjisine desenli abiye tasarımları da uyum sağlar. Hava sıcaklığı zaten yüksek olduğu için etkinlik boyunca rahat hareket etmek amacıyla mini veya midi abiyelere yönelebilirsiniz. 

Bir diğer yazlık abiye tavsiyeleri arasında elbisenin modeli gelir. Omuz dekoltesi olan veya asimetrik kesimli abiyeler de bu mevsime yakışan diğer tasarımlar arasında yer alır. İster etek-bluz kombinleri isterseniz de abiye elbise seçimi yapın uçuşan detayları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında zarif görünümünüze enerji dolu bir hareket de katmak istiyorsanız hafif ve uçuşan modeldeki tasarımlara yönelebilirsiniz. 

Yaz aylarında zarif bir görüntü oluşturmanın temel noktası da saç ve makyaj tercihiniz olur. Etkinlik başındaki şıklığınızı etkinliğin sonuna kadar götürebilmenin yolu saç ve makyajınızı mevsime uygun seçerek sağlanabilir. Yazlık abiye öneri konusunda saç ve makyajınızı da mevsime uygun seçmeniz yer alır. Kış aylarında açık saçlı ve yoğun makyajlı seçimler rahatlıkla yapılabilirken yazın bu durum pek de mümkün olmayabilir. Etkinlik boyunca rahatlığınızı sağlaması açısından saç modelinizi toplu tercih edebilirsiniz. Ayrıca yoğun makyaj yerine cildinizin daha rahat etmesi için hafif makyaj tercih edebilirsiniz. 

Abiye seçiminizi yaparken göz önünde bulunduracağınız bir diğer nokta da etkinliğin yapılacağı mekan olmalı. Yaz aylarında gerçekleşen etkinliklerin büyük bir bölümü açık havada olur. Açık havada yapılan etkinliklerde ayakkabı tercihinizi mekana göre yapmanız rahat hareket etmenizi sağlar. Aşırı yüksek topuklu ayakkabılarla açık etkinliklerde rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız daha rahat ayakkabı modellerine yönelebilirsiniz.

Zarif görünümünüzü tamamlayacak bir diğer önemli nokta ise aksesuar seçiminiz olacak. Ağır ve rahatsız eden aksesuarlar yerine daha hafif ve ince aksesuarları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarındaki tüm etkinliklerinize uygun ve şıklığınıza şıklık katacak abiye önerileri için Cengiz Aktürk’e göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.