Düğün Elbiseleri Nasıl Olmalıdır?

28 Ara 2022
Düğün gecesi, çiftler için en unutulmaz gecelerden biridir. Çiftlerin tüm sevdiklerinin bir araya geldiği bu gecede ise adeta bir şıklık yarışı bulunmaktadır. Düğün davetlerinde şık ve zarif olmanın ilk kuralı ise size en uygun düğün elbisesini bulmaktır. Düğünlerde göz alıcı olmak için düğün elbisesinin nasıl olması gerektiğine karar verirken bazı kriterlerin göz önünde bulunması gerekmektedir.

Düğün gecesi, çiftler için en unutulmaz gecelerden biridir. Çiftlerin tüm sevdiklerinin bir araya geldiği bu gecede ise adeta bir şıklık yarışı bulunmaktadır. Düğün davetlerinde şık ve zarif olmanın ilk kuralı ise size en uygun düğün elbisesini bulmaktır. Düğünlerde göz alıcı olmak için düğün elbisesinin nasıl olması gerektiğine karar verirken bazı kriterlerin göz önünde bulunması gerekmektedir. Bu kriterlere örnek verecek olursak düğün elbisesinin giyileceği mekan ve mevsimi örnek olarak gösterebiliriz. Bu kriterlerin yanı sıra katılacağınız düğün davetinde evli çiftle olan yakınlığınız, vücut tipiniz, ten renginiz abiye seçiminde size yol gösterecek diğer etkenler arasındadır. Tüm bu faktörleri göz önünde tutarak seçeceğiniz uzun, kısa, midi, mini ya da tesettür düğün elbisesi ile gelinden sonra düğünün en şık ve göz alıcı kadını neden siz olmayasınız? Biz de tam bu yüzden siz düğün gecesinin en şık ve zarifi olasınız diye düğünde giymek için onlarca abiye arasından nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini, bu seçimde nelere dikkat etmeniz gerektiğini hazırladık. Tüm bu kriterler ile birlikte düğünde elbise seçimi nasıl olmalıdır? Düğün elbiseleri tercihinde neye dikkat edilmelidir?

Düşük Omuzlu Yırtmaçlı Dar Kesim Abiye Elbise

Düğünde Giyilecek Abiye Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çiftlerin yeni bir hayata adım atarken bu mutlu günde onların yanında olmak, mutluluklarına tanık olmak için hem gelin hem de damadın yakın çevresinden pek çok kişi katılım sağlayacaktır. Böylesine kalabalık bir davette ve özel gecede her kadın güzel, şık ve zarif olmak ister. Düğün gecesinde şık ve güzel olmanın ilk yolu ise abiye elbiselerdir. Pek çok modeli bulunan düğün abiye elbiseleri arasında seçim yapmak ise oldukça zordur. Yırtmaçlı, dekolteli, uzun, kısa, tesettür, kuyruklu, mini, taşlı vb. pek çok modelde düğün elbisesi bulunmaktadır. Tasarımları ve renk seçenekleriyle beraber onlarca abiye seçeneği sizi şık gösterirken, tüm gece rahat olmanızı da sağlamalıdır. Gereğinden fazla bol ya da dar düğün elbisesi tercihinde bulunmamalı, vücut hatlarınız göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunmalısınız.

 İşleme Detaylı Tek Omuz Abiye Elbise

Düğün Elbisesi Tercihinde Neye Dikkat Edilmelidir?

Herkes böylesine özel bir gecede şık olmak ister ve kendilerine en uygun abiye elbise seçimini yapmak için araştırma gerçekleştirirler. Oldukça fazla çeşidi bulunan düğün elbiselerinin hangisini tercih etmek de kadınlar için fazlasıyla zorlayıcıdır. Dikişi, kumaşı, modeli, tasarımı derken en doğru düğün elbisesi seçiminin hangisi olduğuna karar vermek de o kadar zorlaşmakta. En doğru düğün elbisesine karar vermek istiyorsanız eğer şu adımları izleyerek bu karar alabilirsiniz.

 Taş İşlemeli V Yaka Uzun Abiye Elbise

İşte düğün elbise tercihinde bulunurken düşünmeniz, göz önünde bulundurmanız gereken faktörler şunlardır:

1. Düğün Mekanını Göz Önünde Bulundurun!

Düğün elbisesi tercihinizde düğün sahibine olan yakınlığınız yanında düğün nerede olacağına göre bir seçimde bulunulmalıdır. Düğün mekanları genel olarak salon ve bahçe olmak üzere iki konsepte gerçekleşir. Hava koşullarına göre de değişkenlik gösteren bu tercihte mekana göre abiye elbise seçimi fazlasıyla önemlidir.

Kır Düğünü Abiye Elbiseleri

Eğer kır ya da bahçe düğününe katılıyorsanız hava değişikliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Kır düğünlerinin çoğunlukla yaz ve ilkbahar mevsimlerinde olduğunu varsayarsak dar kesim vücudu saran oldukça renkli uçuş uçuş bir abiye tercihi yapabilirsiniz. Kır düğünlerinde kumaş seçimi tercihini şifon kumaşlardan yana kullanabilirsiniz. Dar kesimli abiye tercihiniz ile gönlünüz rahat bir şekilde düğünde eğlenebilirsiniz.

Salon Abiye Elbiseleri

Salonda gerçekleşecek bir düğüne katılacaksanız eğer burada önemli olan ilk şey bedeninize uygun bir düğün elbisesi tercihi yapmanız gerektiğidir. Bedeninize uygun bir abiye seçimi ardından gecenin en şık kadını olmak için yırtmaçlı, dekolteli, simli, koyu renkli ya da dilediğiniz renkte bir düğün elbisesi tercih edebilirsiniz. Eğer tesettürlü iseniz tesettürlü kadınlar için de tesettür düğün elbisesi kategorisinde pek çok abiye modeline ulaşabilirsiniz.

 Transparan Uzun Kollu Hakim Yaka Balık Kesim Uzun Abiye Elbise

2. Düğünün Gerçekleşeceği Mevsim

Düğünün hangi mevsimde gerçekleşeceği de sizin abiye elbise seçiminizde rol oynar. Kumaş seçimi, renk seçimi düğünün gerçekleşeceği mevsime göre değişkenlik gösterir. Hava şartlarına uygun şekilde tercih edilen abiye modelleri düğün gecesi sizin daha rahat bir gece geçirmenize olanak tanır. Örneğin; abiye elbise tercihinde kışları daha çok kapalı, koyu renkler tercih edilirken yaz aylarında daha cıvıl cıvıl ve açık renkler tercih edilmeli. Onun haricinde kış aylarında daha çok kadife uzun abiyeler tercih edilirken, yaz aylarında kısa rengarenk abiye tercihi yapılır.

3. Vücut Tipinizi Göz Önünde Bulundurun

Herkesin vücut tipi birbirinden farklılık gösterir. Kimi kadınların boyu kısa kimisi daha uzun, bazıları kilolu bazıları zayıf. Daha anlaşılır şekilde sınıflandıracaksak her kadının vücut tipi farklı. Bu yüzden de abiye tercihinde bulunurken sizi daha kilolu, kısa ya da zayıf gösteren abiye tercihi yapmaktan kaçınmalısınız. Vücut tipleri kum saati, elma, armut, dikdörtgen olmak üzere çeşitlere ayrılır. İşte vücut tipinize göre tercih etmeniz gereken abiye elbiseler:

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar: Balık tarzı düğün elbisesi, Yırtmaçlı düğün elbisesi, V yaka kesim düğün elbisesi ya da A kesim düğün elbisesi

Elma vücut tipine sahip kadınlar: Göğüs dekolteli düğün elbisesi, V yakalı düğün elbisesi, Midi boy düğün elbisesi, Bel dekolteli abiye ve Yırtmaçlı abiye

Armut vücut tipine sahip kadınlar: Üst kısmı dar alt kalça kısmı daha dökümlü ya da geniş olan düğün elbisesi, Göğüs ya da sırt dekolteli düğün elbisesi

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar: Yırtmaçlı düğün elbisesi, Sırt dekolteli düğün elbiseleri, Askılı düğün elbisesi, Balon kol abiyeler, Otrişli abiyeler ve Düşük omuzlu düğün elbisesi tercihi edebilirler.

 Göğüs İşleme Detaylı Uzun Kollu Yırtmaçlı Uzun Abiye Elbise

4. Ten Renginize Göre Bir Tercih Yapabilirsiniz

Düğün elbisesi seçiminde göz önünde bulunması diğer bir noktada ten renginize göre bir düğün elbisesi tercihte bulunmanız gerektiğidir. Bazı renkler ten renginize daha çok yakışır ve sizin daha şık, güzel gözükmenizi sağlar. Ten renginize göre şu renklerde düğün elbisesi tercihinde bulunabilirsiniz.

Beyaz tenli kadınların düğün elbisesinde tercih etmesi gereken renkler: Pembe, Siyah, Kırmızı, Mor, Gri, Krem ve Yeşil renkte düğün elbiseleri

Buğday tenli kadınların düğün elbisesinde tercih etmesi gereken renkler: Krem, Lacivert, Hardal, Yeşil, Bordo, Mavi, Kahverengi ve Fuşya renginde düğün elbiseleri

Esmer tenli kadınların düğün elbisesinde tercih etmesi gereken renkler: Pudra pembesi, Bej rengi, Fildişi, Açık kırmızı, Açık mavi, Açık yeşil ve Siyah renk düğün elbise tercihinde bulunabilirler.

 Yırtmaçlı İşleme Detaylı Tek Kol Uzun Abiye Elbise

Düğün gibi özel ve önemli bir günde şık olmanın yollarını anlattığımız abiye elbise seçiminde dikkat etmeniz gerekenler adlı blog yazımızı okuyarak, karar verebilirsiniz.

Düğün gibi özel bir gece de sizin için en uygun abiye elbiseyi bulmanız adına yazmış olduğumuz blog yazımızın sonuna geldik. CENGIZ AKTURK olarak, herkesin zevk ve vücut oranlarına göre son modaya uygun özel tasarım abiye elbise satışı gerçekleştirmekteyiz. Zevkinize uygun, size özel abiye elbise modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz!

Yorum bırakın